Пережити випробувальний термін

Усі етапи співбесід завершено, анкети заповнено, трудову передано до відділу кадрів ... Все, мети досягнуто? Чи ні?... До 15% співробітників середньої ланки не проходять випробувальний термін.

Чому ж роботодавець може розчаруватися в співробітнику, якого він сам обрав? І як попередити таку ситуацію?

  1. З'ясуйте, на що від вас чекають​. Так, ваш новий керівник має поставити вам завдання на випробувальний термін і надати всі необхідні ресурси для його виконання. Але "повинен" - не означає "зробить". А в разі, якщо ви не продемонструєте результатів протягом випробувального терміну, ніхто серйозно не сприйматиме ваші виправдання на кшталт: "мені не казали". Якщо Ви бажаєте бути чимось більшим, ніж рядовий виконавець - поводьтеся проактивно і створюйте можливості самотужки. Отже, наполягайте, щоб керівник встановив Вам чіткі цілі та критерії оцінки їх виконання на випробувальний термін. Наприклад, ви можете за 3 місяці випробувального терміну в 2 рази підвищити продаж насіння, а роботодавцю критично було розпродати склад соняшникової олії, на якому маржа більше. Ніби й молодець, але керівник може не оцінити ваш трудовий подвиг.
  2. Продемонструйте результат. Навіть якщо поставлені Вам цілі не містять конкретики, зробіть те, що можна буде продемонструвати як конкретний результат. З фактами складно сперечатися - і ви зможете на фактах довести, що ефективні.
  3. Не поспішайте. У будь-якій компанії є свої підводні каміння, традиції, особливості. Швидко і без розвідки "кидаючись у бій", пропонуючи радикальні зміни, оголошуючи "нісенітницею" виконану до вас роботу, вступаючи в "альянси" з іншими співробітниками, ви можете потрапити в халепу: те, що було б сприйнято "на ура" в іншій компанії, в цій може виявитися недоречним. Щоб не потрапити в невигідне становище, спочатку розберіться в ситуації, людях і бізнес-процесах. Але сильно затягувати цей процес не варто: всі розуміють, що тиждень-два в новачка йде на "розкачку", але до кінця місяця від вас вже точно будуть хотіти реальної активності.
  4. Записуйте свої ідеї та думки часів випробувального терміну. Погляд новачка, тим не менш, має важливий "плюс": незашореність. Можливо, деякі ваші іновації не будуть доречними на першому етапі. Але, якщо ви затримаєтеся в компанії, то через деякий час у вас "включаться" різні корпоративні обмеження - кажімо "цей відділ неможливо перебудувати" або "він на це ніколи не піде". Ось тоді дістаньте свої ранні записи, які не засмічені сумнівами, і знайдіть у них натхнення. Можливо, деякі нововведення вже назріли? Тепер у вас достатньо досвіду реалізувати їх правильно.
  5. Наприкінці випробувального терміну запитайте керівника про зворотній зв'язок. Випробувальний термін добігає кінця, а керівник не висловлює жодних оцінок вашій роботі? Ви думаєте, що це означає, що керівника цілком задовільняє ваша робота, і казати просто немає про що. Можливо, це й так. А, можливо, ви щось прогледіли, і висновки керівника не так райдужні. І якщо це так, то попросивши оцінити вашу роботу за тиждень-два до кінця випробувального терміну, ви або відчуєте себе більш впевнено (в разі позитивної оцінки), або будете мати час виправити ситуацію (якщо у керівника є сумніви).

В будь-якому випадку, пам’ятайте, що протягом випробувального терміну не тільки компанія придивляється до співробітника, а й співробітник придивляється до компанії. Тому, якщо ви відчуваєте, що компанія «не ваша», то іноді чесніше по відношенню до себе та роботодавця просто зізнатися в цьому і відкрити собі горизонти для нових можливостей. Життя занадто коротке, щоб проводити його на ненависній роботі :) Розвивайтеся!


 

 

Кращий момент замислитися про розвиток своєї кар'єри - саме зараз!
Послуга Кар'єрний консалтинг>> 

 

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Gmap