Фокус на співбесіді

У пошуках роботи ми часом так сильно хочемо потрапити на співбесіду, що намагаємося охопити максимальну кількість потенційних можливостей. Ми відправляємо резюме у максимальну кількість компаній, вказуючи максимальну кількість наших здібностей.

Далі нас звуть на ряд зустрічей - вони схожі одна на одну, але в цілому цікаві. За нашими оцінками, вони проходять позитивно. Нас це надихає. З кількох зустрічей хоча б одна повинна мати продовження... ми чекаємо на дзвінок - але ніхто чомусь не дзвонить... Знайомо? 

На співбесіді можна припуститися багатьох помилок, але сьогодні хочу зупинитися  на найрозповсюдженішій - це відсутність фокусу.

Чи знайомий вам вираз: "І коваль, і швець, і на дуду грець?" Саме  таке впраження справляють більшіть резюме. На зустрічі кандидати намагаються видати якмога більше граней свого досвіду, забуваючи розставити фокуси. А що ж насправді я роблю краще за все? У чому я кращий?

Вже через два дні враження від зустрічі з вами буде вимірюватися однією фразою. Наприклад, Іван Петренко - ефективний керівний масштабних проектів e-commerce. Або Надія Петрова - відмінний головний бухгалтер (знає МСФО та проходила податкові перевірки).

Час співбесіди обмежений. Його можна витратити на швидкий поверховий опис десятка своїх компетенцій, або зосередитися на двох найсильніших, та спробувати описати їх глибоко. Ви не повинні подобатися абсолютно всім. Первші зустрічі найчастіше є відбірними. Бажання сподобатися всім з першої зустрічі може закрити можливість потрапити в фінал.

Фокус на тому, в чому ви є найбільш успішними, і що робите краще за все, необхіднісо ставити ще на етапі підготовки свого резюме. Важливо пам'ятати, що  краще за все Ваші сильні сторони запамятаються в розрізі того, яке безпосередньо користь це принесе роботодавцю, тому до кожної зустрічі необхідно дуже грунтовно готуватися. 
 
Враховуючи, що через кілька днів враження від зустрічі буде вимірюватися всього однією-двома фразами, то непагано було б поміркувати над тим, якими б ми хотіли їх бачити. 
 


 

Хочете дізнатися, як Ви насправді виглядаєте на співбесіді?  
Послуга  Тест-драйв інтерв'ю>> 

 

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Gmap