Як забезпечити собі добрi рекомендації

"Хто може дати Вам рекомендації?" це питання все частіше звучить на співбесідах. І нерідко підкорювачі кар'єрних висот вказують в якості рекомендувача співробітників і колег, вибираючи їх за принципом "у мене з ним гарні відносини, поганого не скаже". І помиляються - тому що "людина-з-яким-хороші-відносини" може зарекомендувати вас швидше як "людину-з-яким-можна-будувати-гарні-відносини", а от решта - непередбачувано.

Наприклад, рекомендувач - ваш колишній начальник, який був вельми задоволений вашої старанністю і відповідальністю. Ви знаєте про це і даєте його контакт для рекомендацій. А новий потенційний бос задає йому просте запитання: "Іван Сигизмундович зможе самостійно вести проекти, пропонувати нові ідеї?". "Не знаю, - відповідає віце-бос. - У нього таких обов'язків не було, але те, що я йому доручав - виконував відмінно і в строк". Чи потрібна вам така рекомендація?

Потрібно розуміти, що запитуючи рекомендацію, рекрутер навряд чи обмежиться запитанням, "як вам працювалося?" Найчастіше, рекомендувачу зададуть багато конкретних запитань: в яких проектах Ви брали участь?, за що в них відповідали?, яких конкретних результатів досягли, які Ваші слабкі сторони?

Тому, перш, ніж давати контакти людини для надання рекомендацій, задайте собі 3 питання:

1) Які Ваші якості важливі для влаштування на нову роботу?

2) Коли в своєму професійному житті Ви найкращим чином проявляли ці якості?

3) Хто в цей час був вашим керівником (колегою, партнером), і в повній мірі міг оцінити ці якості?

Насамперед, новий роботодавець хоче отримати рекомендацію від керівника, оскільки саме він ставив завдання і бачив результати вашої роботи. Якщо ви ще працюєте, і зі зрозумілих причин не можете надати рекомендувачем поточного керівника, подумайте хто міг би Вас охарактеризувати. Надавайте контакти керівника з минулого місця роботи, колег, партнерів, але не відмовляйтеся надавати їх зовсім. У питанні рекомендацій дуже важливо показати відкритість і готовність допомогти їх перевірити.

Якщо звільнення з минулої роботи пов'язано з неприємною ситуацією

Намагайтеся відразу це обговорити - нехай краще про це дізнаються у вашій інтерпретації, ніж від інших людей. Перш, ніж давати контакти рекомендувачiв, буде коректним  і спочатку попросити їх дозволу, і спробувати зрозуміти, якими саме будуть рекомендації.

І ще: за рекомендаціями можуть звернутися і без вашого відома - адже ваш послужний список відомий, і на певному ринку у кожного рекрутера знайдеться знайомий, який працював в одній з вами компанії. Тому намагайтеся бути результативним співробітником, зберігати з усіма конструктивні відносини, і завжди йдіть красиво.

Бо з часом ми заробляємо не тільки досвід, але і репутацію.

Додати новий коментар

Filtered HTML

  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.

Plain text

  • Не дозволено жодних HTML теґів.
  • Адреси сторінок і електронної пошти автоматично перетворюються у посилання.
  • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Gmap